Current Students

diego

Diego Felipe Caicedo, Colombia

BA in Media and Communications (Journalism-Advertising)

Diplomas on Film Making and Graphic Pre press

Class of 2017

 

 

 



SONY DSC

Nelly Daniela Ortiz Canales, Honduras

BA in Architecture

Specialty in Social Urban Design, 3D Modeling.

nellyortizcanales.wixsite.com/arch

Class of 2017

 

 



jaime

Jaime Costas Nicolás, Spain

BA in English Literature

MA in Film Theory

Specialty in Film Criticism.

www.tnua-tw.academia.edu/JaimeNicolás

Class of 2017

 



claudia-2

Claudia Victoria Damiani, Nicaragua

BA in Graphic Design

Specialty in Photography and Photo Editing.

cdamiani23.wixsite.com/photography

Class of 2017

 

 



carol

Chih Yun Ho / 何志芸 / Carol, Taiwan, R.O.C.

BA in Social and Regional Development

Class of 2017

 

 

 

 



boaz2

Boaz Shmueli, Israel and USA

B.Sc., Summa Cum Laude, Computer Engineering;

Technion – Israel Institute of Technology

boaz.shmue.li

Class of 2017

 

 



adela

Adela Strakova, Slovakia

MA in Chinese Language and Intercultural Communication

Specialty in Cultural Diplomacy.

www.linkedin.com/in/adela-strakova

Class of 2017

 

 



anna

Anna Bobkova, Russia

BA in Cultural Studies

Specialty in Photography and Curating.

www.annabobkova.com

Class of 2017

 

 



pats

Patstraporn Chomkangern, Thailand 

BA in Economics

Specialty in Business Economics.

tw.linkedin.com/in/patstraporn-chomkangern-231708106

Class of 2017

 

 



ai-woei

Lim Ai Woei, Malaysia

Diploma in Fine Arts

Worked as Assistant Curator in National Visual Arts Gallery.

Specialty in Research and Curating Project, Art Museum Professional.

Class of 2017

 

 



stefanStefan Knapps, Paraguay

BA in Communication Sciences with emphasis in Journalism

Degree of Theatrical and Audiovisual Actor

 Specialist in Strategic Communications, Social Media, Media Relations and Arts Production & Management.

 https://www.linkedin.com/in/stefanknapps

Class of 2017

 



%e5%bc%b5%e6%81%86

Heng Chang, Taiwan, R.O.C.

BA in Music

Specialty in Trombone Performance and Music Organization Management.

www.tlbebrass.com/hengchang

Class of 2018

 

 



mimi

Mimie Baharuddin, Malaysia

BA (Hons) in Business Administration

Specialty in Gallery Management.

www.urusandua.com

Class of 2018

 

 



jeanette

Jeanette Michelle Cedeño Riley, Panama

B.Sc in Industrial Engineering

Specialty in Continuous Improvement and Public Relations.

Model and Actress.

https://www.linkedin.com/in/jeanette-michelle-cedeño-riley-76491240

Class of 2018

 

 



nate

Nathaniel Ansari, United States of America

BA in Arts Management

Specialty in International Arts Management and Creative Industry.

Class 2018

 

 

 



rebeca

Rebeca Cuellar, Guatemala

BA in Communications and Design

Specialty in 3D Modeling and Digital Animation.

https://www.behance.net/rebecacuellar

https://www.linkedin.com/in/rebecacuellar

Class of 2018

 



jose

Jose David Quiñones V., Colombia

BA in International Relations; Universidad del Rosario, Bogota, Colombia.

MA in Global Governance and Cultural Diplomacy; Universitat di Siena, Italy.

Class of 2018